You are currently viewing Jazda na rolkach, czyli jaki sport najszybciej odchudza.

Jazda na rolkach, czyli jaki sport najszybciej odchudza.

Jazda na rolkach to świetne ćwiczenie na utratę wagi! W rzeczywistości jest to DOSKONAŁY trening sercowo-naczyniowy, który spala kalorie i wzmacnia mięśnie. Zabawny i ekscytujący sposób na spalenie tłuszczu, utrzymanie szczytowej formy fizycznej i czerpanie korzyści zdrowotnych. Jazda na rolkach to naprawdę idealny trening!

Jazda na rolkach jest nie tylko dobrym ćwiczeniem, ale także angażuje praktycznie każdy mięsień od dolnej części pleców i mięśni brzucha aż po stopy. Pozwoli Ci wzmocnić kręgosłup, pośladki, ścięgna podkolanowe i łydki. Najbardziej przypomina narciarstwo biegowe lub jazdę na łyżwach, które są jednymi z najbardziej intensywnych treningów.

Jazda na rolkach jest sportem, który szybko odchudza i sprawia DUŻO WIĘCEJ ZABAWY niż treningi na siłowni, do których prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony. Jeśli szukasz treningu cardio lub ćwiczeń aerobowych, jazda na rolkach może być najlepszym rozwiązaniem. Wystarczy niedroga para rolek.

Najlepsze jest to, że możesz się dobrze bawić, spalając tłuszcz i wzmacniając mięśnie. Jazda na rolkach poprawia również koordynację i równowagę.

Co najważniejsze, jazda na rolkach to świetny sposób na codzienne spalanie kalorii i pracę nad określonymi partiami ciała. Nawet faza nauki jest niesamowita, ponieważ za każdym razem, gdy jeździsz, uczysz się czegoś nowego i rozwijasz swoje umiejętności.

Kiedy zaczniesz naukę jazdy na rolkach, będziesz skupiać się na utrzymaniu równowagi. W miarę postępów zaczniesz płynnie jeździć, skręcać, czy nawet jeździć do tyłu. Następnie możesz przejść do małych trików lub odwiedzić lokalny skatepark.

Jazda na rolkach – zalety:

 • Lekka aktywność, która nie obciąża kolan i stawów.
 • Spala tyle kalorii, co sporty o większej intensywności (takie jak bieganie).
 • Wzmacnia mięśnie, jednocześnie spalając kalorie – to dwa treningi w jednym!
 • Pomaga zwiększyć koordynację, elastyczność i równowagę.
 • Zabawny trening całego ciała.
 • Niedrogi sprzęt.
 • Sport indywidualny, który można uprawiać niemal w każdej chwili.
 • Można ćwiczyć prawie wszędzie.
 • Aktywność towarzyska ze znajomymi lub poznaj nowych na skateparku!
 • Ciągłe rozwijanie umiejętności sprawia, że ​​treningi są zabawne i interesujące.
 • Zabawny sposób na odreagowanie stresu i relaks.
Jazda na rolkach - zalety
Przeczytaj także:
Jak nauczyć dziecko jazdy na rolkach? Poznaj proste metody!
Jak zachęcić dziecko do sportu? Najlepsze sporty dla dzieci.
Jak jeździć na hulajnodze? Poradnik dla początkujących.

Zajęcia sportowe dla dzieci Gliwice – Skatepark Skate Point.
Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – poradnik zakupowy.

Jakie części ciała ćwiczy jazda na rolkach?

Jazda na rolkach angażuje wiele mięśni, w tym ramiona, mięsień pośladkowy wielki, ścięgna podkolanowe, mięśnie czworogłowe, łydki, mięśnie brzucha i dolnej części pleców. Jazda na rolkach poprawia również koordynację, równowagę i zwiększa elastyczność więzadeł i ścięgien.

Właściwa postawa i ruchy podczas jazdy na rolkach aktywują mięśnie tułowia. Grzbiet jest punktem do obracania i równoważenia. Działa to na mięśnie brzucha i dolną część pleców.

Czy jazda na rolkach wzmacnia mięśnie brzucha?

Musisz jeździć na rolkach więcej niż kilka godzin tygodniowo, aby naprawdę zobaczyć napięcie mięśni brzucha. Wzmocnisz swoje mięśnie brzucha, stosując odpowiednią postawę i formę podczas jazdy na rolkach, ale wymaga to więcej czasu i intensywnych treningów.

Jazda na rolkach to z pewnością bardziej trening dolnej części ciała. I owszem, to dobre ćwiczenie na odchudzanie, które pomoże Ci stracić tłuszcz z brzucha i szybciej osiągnąć całkowitą dominację mięśni brzucha!

Czy jazda na rolkach wzmacnia mięśnie brzucha?

Jazda na rolkach a mięśnie nóg i pośladków.

Podczas jazdy mięśnie nóg będą miały szalenie dobry trening. Tak dobry, że można go porównać do intensywnego treningu siłowego nóg. Nie tylko spalasz kalorie, ale ćwiczysz wszystkie mięśnie w tym samym czasie.

Jazda na rolkach a praca ramion.

Ramiona i barki prawdopodobnie wykonują najmniejszą pracę podczas jazdy na rolkach, ale jeśli robisz to dobrze, będą zaangażowane podobnie, jak u biegacza, który rusza ramionami podczas biegu.

Jazda na rolkach wspomaga serce.

Korzyści sercowo-naczyniowe płynące z jazdy na rolkach są świetne dla serca i płuc. Tak długo, jak jeździsz z dobrą prędkością, Twoje tętno będzie rosło i pozostanie podwyższone przez całą sesję treningową. Stwierdzono, że jazda na rolkach podnosi tętno od 12 do 20 uderzeń powyżej normalnego poziomu w spoczynku, w zależności od tego, jak intensywnie ćwiczysz.

Oznacza to, że jazda na rolkach to doskonałe ćwiczenie cardio, które pomaga w rozwoju zdrowszych płuc, wzmacnia serce i zwiększa przepływ krwi w całym ciele. Jazda na rolkach to dobry sposób na poprawę kondycji!

Bardzo ważne jest, aby podczas jazdy nie dopuszczać do dominacji jednej nogi nad drugą. Upewnij się, że zmieniasz kierunek i uczysz się skręcać w lewo i w prawo. Po przejściu przez początkową fazę nauki, gdy tylko poczujesz się komfortowo, zmień kierunek i ćwicz obie strony ciała jednakowo. Pozwoli Ci to dłużej jeździć na rolkach, ponieważ dajesz odpocząć dominującej nodze.

Czy mogę schudnąć dzięki rolkom?

Czy mogę schudnąć jeżdżąc na rolkach?

Jazda na rolkach jest jak każdy inny trening, który spala kalorie i tłuszcz. Jeśli masz dość nudnych ćwiczeń na siłowni, może to być świetny nowy trening, który możesz z powodzeniem uprawiać kilka razy w tygodniu.

Jeśli utrata tkanki tłuszczowej poprzez jazdę na rolkach jest dla Ciebie bardzo ważna, musisz opracować plan zdrowej diety, który będzie zawierał mniej kalorii w spożywanych posiłkach. Jazda na rolkach nie daje Ci czeku in blanco na jedzenie tego co chcesz, tylko dlatego, że jeździsz na rolkach. Będziesz musiał monitorować ilość spożywanych kalorii, a także te, które spalisz podczas jazdy na rolkach.

Jazda na rolkach to bardzo dobry trening! I może pomóc Ci schudnąć w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą. Zaangażuje i ujędrni Twoje nogi i pośladki – bez porównania z jazdą na rowerze czy bieganiem. To także nowy, zabawny sposób na ćwiczenia i spotkania towarzyskie z przyjaciółmi. Jazda na rolkach może być super zabawnym treningiem, na który czekałeś, aby w końcu zrzucić zbędne kilogramy.

Ile kalorii spala jazda na rolkach?

Jazda na rolkach przez 1 godzinę pozwoli Ci spalić średnio 400-600 kalorii. Rzeczywista liczba spalonych kalorii zależy od czynników, takich jak intensywność jazdy, waga i metabolizm. Jak w przypadku każdego treningu, wyciągniesz z niego tyle, ile w niego włożysz. Spoć się i zwiększ tętno, aby jak najlepiej go wykorzystać… swobodna jazda na rolkach nie wystarczy.

Spalanie kalorii i utrzymywanie tętna na rolkach może być trochę trudniejsze, ponieważ możesz nie być w stanie jechać tak szybko, jak chcesz (ze wszystkimi ludźmi, których trzeba omijać). Sprawdź, gdzie jest mniejszy tłum doświadczonych rolkarzy, żeby móc śmigać tak szybko, jak chcesz.

Ogólna zasada jest taka, że ​​im większy ciężar wywierasz, tym więcej kalorii spalisz. To naprawdę dużo kalorii, jeśli porównasz to z nudnymi ćwiczeniami na orbitreku na siłowni.

ILE KALORII SPALA JAZDA NA ROLKACH?

Czy nauka jazdy na rolkach jest trudna?

Podstawowych pojęć można się nauczyć w około 20 minut od doświadczonego trenera. Potrzeba cierpliwości i zaangażowania, aby opanować jazdę na rolkach, podobnie jak w każdym innym sporcie.

Jazda na rolkach to przede wszystkim równowaga. Jest to prawdopodobnie najważniejsza umiejętność do opanowania na wczesnym etapie (obok utrzymywania zgiętych kolan). Jeśli nie masz dobrego wyczucia równowagi…jazda na rolkach może nie być dla Ciebie.

Jeśli masz doświadczenie w jeździe na łyżwach, z pewnością możesz jeździć na rolkach! Narciarstwo biegowe lub zjazdowe, również zapewnią Ci doskonałą pozycję do wypróbowania jazdy na rolkach. Wcześniejsze doświadczenie w tych obszarach nie jest absolutnie konieczne, ale pomoże Ci zrozumieć podstawowe pojęcia, które są niezbędne dla początkujących.

Jak długo należy jeździć na rolkach?

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz jeździć na rolkach, będziesz trochę zdenerwowany i możesz „być do niczego”, ale to w porządku… wszyscy tak mają. Rozpoczęcie tego nowego stylu ćwiczeń najprawdopodobniej spowoduje ból pośladków, ścięgien podkolanowych, mięśni czworogłowych i łydek. To wszystko jest częścią procesu i ostatecznie rozwiniesz niezbędną kondycję i równowagę, aby przejść na wyższy poziom.

Gdy już opanujesz podstawy i zaczniesz rozwijać stabilność mięśni, jazda na rolkach może być świetnym sposobem na ćwiczenia kilka razy w tygodniu.

Nawet jeśli masz już doświadczenie w jeździe na rolkach, może się okazać, że pierwszy raz po długiej przerwie, będzie Cię bolał. Tak jak w przypadku każdego nowego programu ćwiczeń, zacznij powoli.

Po raz pierwszy śmigaj przez 20-30 minut. Zrób dwa dni przerwy, aby nogi odpoczęły, a następnie ponownie wyskocz na 20-30 minut. Zrób sobie kolejne dwa dni przerwy na odpoczynek i ponownie spróbuj 20-30 minut jazdy. Odtąd powinieneś być w stanie dodawać dodatkowy czas w odstępach 5-10 minut co tydzień, aż osiągniesz poziom, na którym chcesz być. Po miesiącu stanie się to praktycznie rutyną.

JAK DŁUGO NALEŻY JEŹDZIĆ NA ROLKACH?

Kto nie powinien jeździć na rolkach?

Jeśli masz problemy z kostkami, kolanami, plecami, barkiem lub poważny problem zdrowotny (taki jak choroba serca), porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem jazdy na rolkach.

Jeśli nie zwracałeś zbyt dużej uwagi na swój poziom sprawności (lub nigdy nie zakładałeś rolek), możesz porozmawiać z trenerem lub ekspertem, który pomoże Ci zacząć od podstaw z programem fitness skoncentrowanym na rolkach.

Jeśli odczuwasz ból, natychmiast przerwij to, co robisz i zgłoś się do lekarza. (Pamiętaj też o rozciąganiu przed i po jeździe na rolkach!).

Aby jak najlepiej wykorzystać nową rutynę ćwiczeń, upewnij się, że stosujesz prawidłową postawę i wykonujesz odpowiednie ruchy.

Jazda na rolkach, czyli jaki sport najszybciej odchudza. Wnioski.

Tak jak w przypadku innych ćwiczeń, podczas jazdy na rolkach wyciągniesz z tego tyle, ile w to włożysz. Jeśli po prostu wykonujesz ruchy i nie zmuszasz się do przyspieszenia tętna, to te ćwiczenia nie przyniosą Ci wiele korzyści, jeśli chodzi o spalanie kalorii i wzmacnianie mięśni. Podnieś tętno i naprawdę mobilizuj się, aby jak najlepiej wykorzystać swój trening.

Popularność jazdy na rolkach odradza się – i z tego powodu wiele osób zaczyna uprawiać ten sport (lub ponownie się z nim spotyka). Jest to fantastyczne ćwiczenie, z którego może korzystać prawie każdy, w każdym wieku.

Jazda na rolkach to dobry sposób na poprawę kondycji i najlepsza zabawa, jaką możesz mieć. Jest tania i przyjemna.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu doszedłeś do wniosku, że jazda na rolkach to dobre ćwiczenie, które pomoże Ci szybko schudnąć i nie możesz się doczekać wypróbowania tej wspaniałej formy aktywności.

Nie zapomnij zawsze nosić sprzętu ochronnego, takiego jak kask, nałokietniki, nakolanniki i ochraniacze na nadgarstki podczas uprawiania sportów rolkowych. Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego schematu ćwiczeń, aby upewnić się, że Twoje ciało sobie z tym poradzi.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił i umiejętności, zapraszamy Cię do krytego skateparku SKATE POINT w Gliwicach! Skatepark otwarty jest codziennie, przez cały rok, więc na pewno znajdziesz okazję żeby poćwiczyć lub zapisać się na lekcje nauki jazdy na rolkach. Czekamy na Ciebie!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz