You are currently viewing Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – poradnik zakupowy.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – poradnik zakupowy.

Hulajnoga to doskonały sposób na rozwijanie pewności siebie u dziecka. Poza przygotowaniem do nauki jazdy na rowerze, hulajnoga świetnie nadaje się do zabawy na świeżym powietrzu. Zatem, jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Wybór tej właściwej może okazać się bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje.

Angażowanie dzieci w zajęcia ruchowe nie musi być skomplikowane. Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka jest świetnym sposobem na zachęcenie go do większej aktywności fizycznej. W artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiednią hulajnogę dla Twojego dziecka.

Kiedy już podjąłeś decyzję i chcesz kupić dziecku hulajnogę, pamiętaj o:

  • Wieku Twojego dziecka (np. trójkołowiec jest odpowiedni dla dziecka w wieku 3-5 lat).

  • Warunkach terenowych.

  • Aspektach bezpieczeństwa (kask i ochraniacze).

  • Wyborze hulajnogi, która pasuje do rodzaju aktywności.

  • Jakości.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Jeśli mieszkasz w mieście i chcesz, aby Twoje dziecko uczęszczające do szkoły korzystało z hulajnogi jako środka transportu, wybierz hulajnogę, która jest łatwa do złożenia, gładka i dobrze wyważona. Ponadto, wybierając hulajnogę dla dziecka, należy wziąć pod uwagę potrzeby.

Na przykład, jeśli Twoje dziecko chce, aby była to „zabawka”, nie musisz szukać różnych opcji. Jeśli Twoje dziecko chce dojeżdżać do szkoły na tej hulajnodze, kryteria wyboru dotyczące zakupu hulajnogi odpowiednio się zmienią.

Lato dla dzieci to zabawa, wolność i hulajnoga. Wielu rodziców chce, aby ich dzieci wykazały się zdolnościami i umiejętnościami motorycznymi i spędzały czas na zewnątrz, więc hulajnoga to świetny sposób na połączenie ćwiczeń z zabawą.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka - poradnik zakupowy.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Rodzaje hulajnóg.

Ten przewodnik ułatwi Ci wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka. Po zapoznaniu się z różnymi typami i funkcjami, będziesz mógł podjąć lepszą decyzję. Na przykład, jeśli Twoje dziecko wybiera się do skateparku w celach rekreacyjnych, powinieneś wybrać hulajnogę, która jest „przeznaczona do skateparków”.

Skateparki

Skatepark to park lub teren rekreacyjny pełen różnych drewnianych, betonowych ramp i przeszkód, opracowanych specjalnie do jazdy na deskorolce, BMX, rolkach i hulajnodze. Razor Beast to jeden z najbardziej odpowiednich rodzajów hulajnóg dla dzieci do skateparku.

Hulajnogi, które nadają się do użytku w skateparkach, są lepiej zaprojektowane niż typowe hulajnogi. Dlatego wybór hulajnogi zależy w dużej mierze od tego, czy Twoje dziecko interesuje się skateparkami.

Hulajnogi trikowe

Hulajnogi wyczynowe, potocznie zwane hulajnogami trikowymi, są idealne do rekreacji na świeżym powietrzu. Posiadają metalowe rdzenie w kołach (typowe hulajnogi mają plastikowe).

Te hulajnogi nie ograniczają się tylko do skateparków, ale także do pokazów kaskaderskich na świeżym powietrzu. Trick-Scooter pozwala jeźdźcowi na wykonywanie szerokiej gamy trików na betonowych rampach i poza nimi. Hulajnogi tego typu są lekkie i solidnie wykonane. „Albott Pro Scooters Trick Scooter” to przykład hulajnogi wyczynowej dobrej jakości.

Hulajnogi te służą do wykonywania następujących trików:

  • Podskakiwanie z obydwoma kołami w powietrzu.

  • Jazda tyłem.

  • Frontwheeling – jazda na tylnym kole hulajnogi wyczynowej.

Dlatego, jeśli Twoje dziecko jest fanem akrobacji, hulajnogi wyczynowe powinny być Twoim wyborem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka

Przeczytaj również:
Jak jeździć na hulajnodze? Poradnik dla początkujących.
Jak nauczyć dziecko jazdy na rolkach? Poznaj proste metody!
BMX – Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Kompletny przewodnik.
Jak zachęcić dziecko do sportu? Najlepsze sporty dla dzieci.
Korzyści z jazdy na deskorolce dla dzieci.

 

Hulajnogi na ulicę

Kiedy dzieci korzystają ze swojej hulajnogi na ulicach, powinny być bezpieczne, nie mogą również narażać na niebezpieczeństwo osób postronnych. Dzieci używają hulajnóg do zabawy zarówno w parkach, jak i na ulicach. W końcu hulajnoga jest nie tylko zabawką, ale także środkiem transportu.

Wybierając hulajnogę dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę, że będzie ono jeździło po chodnikach i niestabilnym podłożu i lepiej, aby nie spadło i nie zraniło siebie lub innych. Aby uzyskać większą stabilność, wybierz hulajnogę z większymi kołami, na przykład hulajnoga HUDORA 230.

4-kołowce

Jak sama nazwa wskazuje, ta hulajnoga ma cztery koła, które pomagają dziecku zachować równowagę podczas jazdy. Obsługuje tylko lekkie dzieci i jest idealnym wyborem dla przedszkolaków.

Jeśli Twoje dziecko niedawno nauczyło się chodzić, powinieneś wybrać dla niego czterokołową hulajnogę. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że hulajnoga musi być zgodna z przedziałem wiekowym dziecka.

Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka to znalezienie połączenia bezpieczeństwa i zabawy. Czterokołowiec może to zapewnić.

3-kołowce

Hulajnoga trójkołowa jest również uważana za bezpieczną dla dzieci. Z tego powodu wielu rodziców wybiera tę wyważoną przejażdżkę dla swoich maluchów. Rozpoczęcie od czterokołowca i łagodne przejście do trójkołowca to idealne rozwiązanie.

Na przykład trójkołowa hulajnoga dziecięca firmy Micro Kickboard to doskonały wybór.

Istnieją następujące rodzaje trójkołowców, o których warto wiedzieć:

  • Deskorolki

Ze względu na ogromne podobieństwo do deskorolek, ta hulajnoga pozwala dziecku mieć większą kontrolę nad swoim ciałem. Kiedy dziecko balansując ciałem przechyla się, deska obróci się w tym samym kierunku.

  • Flikery

Oto kolejny typ hulajnogi, który jest przydatny do balansowania z pomocą obu stóp. Ta hulajnoga ma dwie odrębne platformy, na których możesz oprzeć stopy podczas jazdy. Dziecko może przechylać ciężar ciała na dowolnym pokładzie, aby swobodnie się poruszać.

  • Siedzisko i uchwyt rodzica

Jeśli jesteś ostrożnym rodzicem (kto nie jest?), spodoba Ci się ten trójkołowiec z kontrolą rodzicielską – ma rączkę, którą możesz chwycić w razie potrzeby.

Ta hulajnoga dla dzieci ma również siedzisko, na którym maluch może usiąść, a Ty możesz nim kierować. Trójkołowiec z tymi funkcjami jest szczególnie przydatny podczas zakupów lub spacerów z dzieckiem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Jakość części hulajnogi.

Zanim wybierzesz odpowiednią, bezpieczną hulajnogę dla swojego dziecka, ważne jest, aby poznać wszystkie części hulajnogi. Omówimy części i materiały, z których są wykonane, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup.

Kierownica

Bez wątpienia, kiedy Twoje dziecko jeździ na hulajnodze, jego samodzielny lot jest całkowicie zależny od kierownicy. Jeden zły ruch może spowodować upadek, dlatego kierownica hulajnogi powinna mieć regulowaną wysokość, być wygodna i antypoślizgowa.

Ponieważ ten drążek jest głównym elementem sterującym, wybór odpowiedniej hulajnogi dla Twojego dziecka będzie w dużym stopniu opierał się na dobrze dopasowanej kierownicy. Niemniej jednak powinieneś wziąć pod uwagę następujące drobne szczegóły, aby przeanalizować i porównać różne funkcje.

  • Z możliwością dostosowania wysokości

Powinieneś wybrać hulajnogę z opcją regulacji wysokości kierownicy z dwóch głównych powodów:

 • Hulajnoga będzie używana przez ponad rok (dzieci szybko rosną we wczesnych latach dzieciństwa, a regulowana kierownica byłaby wygodna).
 • Zwiększa bezpieczeństwo, jeśli kierownica jest regulowana do wysokości klatki piersiowej dziecka.

Idealna wysokość kierownicy hulajnogi to na wysokości klatki piersiowej. Jeśli jest ustawiona wyżej będzie utrudniała dziecku widzenie podczas poruszania się. Stanowi również niebezpieczeństwo, gdy będzie ustawiona za nisko. Dlatego możliwość regulacji jest bardzo istotna przy zakupie hulajnogi.

  • Komfort kierowania

Ideą hulajnogi jest ułatwienie dzieciom transportu. Pomysł ten napędzany jest wygodą. Z tego powodu kierownica powinna posiadać wygodne nakładki po obu stronach rękojeści.

Kierownica wszystkich hulajnóg dziecięcych musi być antypoślizgowa. Powłoka antypoślizgowa przydaje się, gdy Twoje dziecko jedzie po nierównym terenie lub ze zwiększoną prędkością.

Pokład

Deck to platforma, na której możesz oprzeć stopy podczas jazdy na hulajnodze – specyfikacje decku zmieniają się z każdym nowym modelem. Dlatego najpierw należy zdefiniować sposób użytkowania hulajnogi. Jeśli potrzebujecie stabilnej jazdy, powinieneś wybrać opcję szerszego pokładu.

  • Rozmiar pokładu

Szerokość pokładu nie powinna być zbyt mała, aby stał się niebezpieczny. Dlatego zawsze należy wybierać model hulajnogi z odpowiednio dobranym podnóżkiem.

  • Długość pokładu

Pokład o długości 40 cm można nazwać krótkim pokładem na stopy. Im większa długość tym hulajnoga jest bardziej elastyczna i zwrotna.

  • Komfort pokładu

Chociaż powierzchnia pokładu nie jest (w ogóle) gładka, komfort pokładu ma inne znaczenie. Na przykład, gdyby powierzchnia pokładu była gładka, jeździec nadal by się ślizgał. Dlatego przy wyborze hulajnogi z „naklejkami antypoślizgowymi” lub „gumowanymi wypustkami” należy wziąć pod uwagę odpowiedni komfort.

  • Waga pokładu

Jeśli ciężar pokładu jest zbyt duży, zwiększa to ryzyko obrażeń w przypadku upadku dziecka.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Różne rodzaje hulajnóg dla dzieci.

Koła

Kiedy chcesz kupić hulajnogę dla swojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę następujące trzy rzeczy:

  • Rozmiar koła

Wybór hulajnogi w dużej mierze zależy od rozmiaru kół i jest oparty na preferencjach dziecka. Na przykład proste drogi i nierówny teren wymagają różnych rozmiarów kół. Oto bardziej szczegółowy widok:

Równe powierzchnie – jeśli Twoje dziecko jeździ tylko po równych powierzchniach, wybierz hulajnogę z małymi kołami.

Doły i garby na drodze – bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę drobne przeszkody, które napotka Twoje dziecko podczas jazdy na hulajnodze. Dlatego powinieneś wybrać hulajnogę z dużymi kołami.

Stabilność – jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dodatkową stabilność podczas jazdy na hulajnodze, wybierz szeroko rozstawione tylne koła.

Need for speed – jeśli Twoje dziecko planuje jeździć na hulajnodze z większą prędkością, wybierz koła, które są ustawione blisko siebie.

  • Jakość kół

Wybierając hulajnogę dla swojego dziecka, polegasz na wytrzymałości i trwałości koła. Z tego powodu jakość musi być niezawodna. Chociaż jakość kół jest kwestią techniczną, nie należy jej mylić z drogimi lub niedrogimi kołami.

Wskazówka dotycząca sprawdzania jakości felgi polega na spojrzeniu na datę produkcji. Aktualna data produkcji zapewni trwałość na dłuższy okres. Jakość kół powinna być wyznacznikiem zakupu hulajnogi.

  •  Materiał wykonania koła

Tutaj omówimy rodzaje użytkowników i jakie koła (materiał wykonania) należy wybrać.

Wolni jeźdźcy – jeśli chcesz, aby dziecko jeździło w wolniejszym tempie, plastikowe koła są dobrym rozwiązaniem, ponieważ te koła nie mają masywnej funkcji amortyzacji.

Starsze dzieci – kiedy Twoje dziecko dorasta, po drodze będą pewne wyboje – dosłownie. Koła gumowe lub poliuretanowe są przystosowane do pochłaniania niewielkich wstrząsów, co pozwala dziecku jechać z większą prędkością.

Tańsza opcja – koła gumowe mają niższe ceny w porównaniu do kół z PU. Chociaż gumowe koła wymagają regularnego pompowania powietrza, mają znacznie niższą cenę. Jeśli masz ograniczony budżet, wybór tej tańszej opcji (bez uszczerbku na jakości) jest odpowiednią decyzją dla hulajnogi Twojego dziecka.

Plastikowe koła – jeśli zamierzasz kupić hulajnogę dla malucha, powinieneś wybierać tylko plastikowe koła. Hulajnogi dla bardzo małych dzieci powinny mieć gumowe lub poliuretanowe koła zamiast plastikowych.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Części i jakość hulajnogi.

Łożyska

Koła hulajnogi przejmują większość uderzeń na chodnikach i twardych płytkach. Jeśli chcesz, aby hulajnoga Twojego dziecka służyła przez co najmniej kilka lat, niezwykle ważne jest, aby łożyska były w jak najlepszym stanie.

Koło hulajnogi składa się z dwóch elementów, tj. dwóch łożysk i jednej przekładki. Jeśli jakość łożysk nie jest zadowalająca, powinieneś wybrać inny model hulajnogi.

Hamulce

Są hulajnogi bez hamulców, ale to oznacza „uderzanie butami o ziemię”, żeby się zatrzymać.

Dlatego przy wyborze hulajnogi dla dziecka należy kierować się jakością hamulców – nie chcesz przecież kupować kolejnej pary butów za każdym razem, gdy Twoje dziecko zaciągnie „ręczny hamulec”.

  • Obecność hamulców

Większość modeli jest wyposażona w hamulec – hamulec nożny lub hamulec ręczny. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka ważne jest, aby hamulce hulajnogi były i działały.

  • Hamulce nożne

Nie chcesz, żeby Twoje dziecko nagle zaciągnęło hamulec ręczny i się przewróciło. Dlatego, jeśli Twoje dziecko jest bardzo młode lub początkujące (nowe na arenie hulajnogi), wybierz hulajnogę z hamulcami nożnymi.

  • Hamulce ręczne

Gdy Twoje dziecko nauczy się jeździć na hulajnodze, wybierz hulajnogę z hamulcem ręcznym. Dla wyszkolonego użytkownika hulajnogi hamulec ręczny jest wygodniejszy niż hamulec nożny.

Inne części (opcjonalnie):

Podpórka

Kiedy Twoje dziecko ciągle się zatrzymuje, a hulajnoga spada, dobrym pomysłem jest wybranie hulajnogi z podpórką. Oszczędzi to karoserię i zawieszenie skutera.

Zawieszenie

Jeśli Twoje dziecko lubi wyboistą jazdę, lepiej zaopatrzyć się w dodatkowe zawieszenie.

Składanie

Gdy hulajnoga Twojego dziecka będzie składana, zapewni wygodę podczas podróży lub przechowywania w domu. Nie musi mieć automatycznego przycisku składania. Hulajnogę można złożyć przez odkręcenie śruby bez ryzyka zgubienia małych części.

Materiał wykonania

Ponadto przy wyborze hulajnogi ważne jest, aby wiedzieć, jakiego materiału użyto i czy pasuje on do potrzeb Twojego dziecka. Chociaż plastik może być tańszy, Twój wybór nie powinien zależeć od czynnika ceny, ale od rzeczywistych potrzeb Twojego dziecka.

Wymieniliśmy różne materiały, które najlepiej pasują do różnych sytuacji:

  • Metalowy korpus

Jeśli hulajnoga jest wykonana z metalu, takiego jak stal, tytan lub aluminium, będzie trwała. Chociaż korpus będzie cięższy niż korpus z tworzywa sztucznego, nie zniszczy się tak szybko, jak plastikowy odpowiednik.

  • Wykonane z tworzywa sztucznego

Plastikowe ramy są zawsze lżejsze niż stalowe lub tytanowe. Dlatego wybór lekkiej hulajnogi zależy w dużej mierze od zakupu hulajnogi z plastikowym korpusem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka - podsumowanie.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – podsumowanie.

  1. Rozmiar koła powinien być zgodny ze stylem jazdy (prędkość), a materiał koła (guma lub plastik) powinien być wybrany na podstawie współczynnika wieku.

  1. Kierownica powinna mieć możliwość regulacji, ze względu na bezpieczeństwo dziecka.

  1. Deck powinien być dopasowany do wagi dziecka. Nie powinien być zbyt ciężki, aby nie zwiększać ryzyka obrażeń.

  1. Hamulce nożne lub ręczne zależą od treningu Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko potrafi jeździć wybierz hamulec ręczny.

  1. Tańsze produkty (nieznane marki) należy przeanalizować pod kątem wzorca jakości określonego w tym artykule.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – rozmiar kół i wiek użytkownika hulajnogi.

Istnieją trzy rozmiary hulajnóg (mały, średni, duży) i są odpowiednie dla określonego wieku dziecku.

Mały:

  • Rozmiar koła od 100 mm do 125 mm.
  • Mała hulajnoga jest idealna dla młodszych dzieci poniżej piątego roku życia.

Średni:

  • Rozmiar koła od 145 mm do 180 mm.

  • Średni rozmiar to idealne dopasowanie bez ciężkiej wagi. Najlepiej nadaje się dla małych dzieci w wieku 5-8 lat.

Duży:

  • Rozmiar koła od 200 mm do 205 mm.

  • Przednia opona może mieć nawet 230 mm. Najlepszy wybór dla starszych dzieci (ponad 8 lat).

Podsumowując, należy wybrać hulajnogę odpowiednią do wieku dziecka, aby umożliwić mu bezpieczną jazdę.

Jaka hulajnoga dla 3-4 latka?

Kiedy Twoje dziecko jest bardzo małe (3-4 lata), powinieneś zdecydować się na trójkołowiec (szczegółowe omówienie trójkołowców na początku artykułu). Ponadto, jeśli Twoje dziecko nie umie jeździć na rowerze, najlepiej zacząć od hulajnogi trójkołowej.

Łatwo składana hulajnoga Globber Elite Prime – waga produktu około 4 kg. Waga użytkownika do 50-60 kg. Mała hulajnoga o wymiarach koła 125 mm to najlepszy zakup dla dzieci powyżej 3 roku życia, w przedziale cenowym 400-500 PLN.

Jaka hulajnoga dla 5-6 latka?

W wieku od pięciu do sześciu lat Twoje dziecko chce po prostu kopnąć hulajnogę i jechać. Dlatego wybór dotyczący zakupu hulajnogi musi być dokładnie przemyślany.

W tym wieku Twoje dziecko może jeździć na jednośladach jak zawodowiec (a przynajmniej lubi tak myśleć). Nadal chcesz, aby hulajnoga była zabawą dla dziecka, ponieważ dzieci w tym przedziale wiekowym nie traktują hulajnogi zbyt poważnie.

Hulajnoga Micro Sprite to doskonała propozycja dla dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat. Możesz wybrać ekscytujące kolory w zależności od preferencji dziecka. Cena tej gładko ślizgającej się hulajnogi mieści się w przedziale 500-600 PLN.

Jaka hulajnoga dla 7-9 latka?

Entuzjaści hulajnogi w wieku od siedmiu do dziewięciu lat wszystko, czego chcą to robić triki i nabierać prędkości, pokazując znajomym swoje hulajnogi. RISE 110 ELITE SCOOTER to hulajnoga freestyle, która jest kompatybilna z przedziałem wiekowym dzieci w wieku 7-9 lat. To solidna jazda za 700-800 PLN.

Jaka hulajnoga dla 7-9 latka?

Jaka hulajnoga dla 10-12 latka?

Masz różne opcje dla dzieci 10+. Możesz zdecydować się na hulajnogę elektryczną, hulajnogę terenową lub hulajnogę wyczynową. 
Hulajnoga elektryczna dla 12 latka – Xiaomi Mi Pro 2 (około 2700 PLN), osiąga prędkość do 20 km/h. Longway Metro to dobra hulajnoga freestyle za około 1000 PLN dla dzieci w wieku od dziesięciu do dwunastu lat.

Wybierając hulajnogę dla swoich 10-12-letnich dzieci, należy wziąć pod uwagę wysokość hulajnogi i możliwość regulowania kierownicy.

Sprzęt ochronny i bezpieczeństwo.

Zdecydowanie zalecamy, aby kask był podstawowym elementem wyposażenia ochronnego, które dziecko musi nosić podczas jazdy na hulajnodze. W końcu bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Jeśli chodzi o hulajnogę, wyposażenie ochronne dla Twojego dziecka jest niezbędne i powinno obejmować:

  • Kask.

  • Nakolanniki.

  • Ochraniacze na łokcie.

  • Rękawiczki na nadgarstki.

  • Wysokie buty.

Dla bezpieczeństwa dziecka zrób dwie rzeczy:

  • Ostrożnie zmontuj hulajnogę bez wystających śrub (przeczytanie instrukcji obsługi powinno pomóc).

  • Porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie (jak używać hamulców, balansować ciężarem ciała, zapinać kask, jak upadać).

Pro-Tec Junior Classic Fit to doskonały odporny na uderzenia kask do hulajnogi, koszt około 300 PLN.

Rozsławiony przez profesjonalistów m.in. Tony’ego Hawka – kask Triple 8 w cenie 300 PLN. Kask jest dostępny w różnych rozmiarach i jest bardzo wygodny.

Inną dobrą marką kasków jest „Pro-Tec”. Ich matowy kask (cena również około 300 PLN) to klasyczny, dobrej jakości kask, który idealnie zabezpieczy dziecięcą głowę.

Hulajnoga dla dziecka – zalety.

  • Hulajnoga jest o wiele łatwiejsza do nauki niż jazda na rowerze.

  • Świetna zabawa na świeżym powietrzu dla każdego, w każdym wieku.

  • Spala więcej kalorii niż jazda na rowerze lub spacery, dzięki czemu Twoje dziecko (lub Ty) będziecie w dobrej formie.

  • Wspiera aktywny tryb życia – Twoje dziecko może manewrować hulajnogą w dowolnym momencie i dojeżdżać do szkoły lub na plac zabaw.

  • Jest dużo tańsza w porównaniu z rowerem.

  • Idealna na ból pleców, wspomaga również postawę.

  • Z hulajnogi czterokołowej może korzystać dziecko, które dopiero nauczyło się chodzić.

  • Wykorzystywane do treningu siłowego przez młodych sportowców.

Kiedy już wybierzesz hulajnogę dla dziecka, zapraszamy Was na jazdę próbną do skateparku SKATE POINT w Gliwicach. Mamy tu wiele ciekawych opcji dla młodych zajawkowiczów i nie tylko! Serdecznie zapraszamy!

Hulajnoga to doskonały sposób na rozwijanie pewności siebie u dziecka. Poza przygotowaniem do nauki jazdy na rowerze, hulajnoga świetnie nadaje się do zabawy na świeżym powietrzu. Zatem, jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Wybór tej właściwej może okazać się bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje.

Kiedy już podjąłeś decyzję i chcesz wybrać hulajnogę dla swojego dziecka, pamiętaj o:

  • Wieku Twojego dziecka (np. trójkołowiec dla dziecka w wieku 3-5 lat).

  • Warunkach terenowych.

  • Aspektach bezpieczeństwa (sprzęt: kask, ochraniacze kolan).

  • Wyborze typu hulajnogi, który pasuje do rodzaju aktywności.

  • Przedział cenowy a jakość.

Angażowanie dzieci w zajęcia ruchowe nie musi być skomplikowane. Wybór odpowiedniej hulajnogi dla dziecka załatwi sprawę i jest świetnym sposobem na zachęcenie dziecka do większej aktywności fizycznej. Przygotuj się więc na szczegółowe omówienie wyboru hulajnogi dla dziecka.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Jeśli mieszkasz w mieście i chcesz, aby Twoje dziecko uczęszczające do szkoły korzystało z hulajnogi jako środka transportu, możesz wybrać hulajnogę, która jest łatwa do złożenia, gładka i dobrze wyważona.

Ponadto, wybierając hulajnogę dla dziecka, należy wziąć pod uwagę potrzeby.

Na przykład, jeśli Twoje dziecko chce, aby była to „zabawka”, nie musisz szukać różnych opcji. Jeśli Twoje dziecko chce dojeżdżać do szkoły na tej hulajnodze, kryteria wyboru dotyczące zakupu hulajnogi dla Twojego dziecka odpowiednio się zmienią.

Lato dla dzieci to zabawa, wolność i hulajnoga. Wielu rodziców chce, aby ich dzieci wykazały się zdolnościami i umiejętnościami motorycznymi i spędzały czas na zewnątrz, więc hulajnoga to zabawny sposób na połączenie ćwiczeń z nauką.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka - poradnik zakupowy.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Różne rodzaje hulajnóg dla dzieci.

Ten przewodnik ułatwi wybór odpowiedniej hulajnogi dla dzieci. Po zapoznaniu się z różnymi typami i funkcjami możesz podjąć lepszą decyzję. Na przykład, jeśli wysyłasz swoje dziecko (dzieci) do skateparku w celach rekreacyjnych, powinieneś wybrać hulajnogę, która jest „przeznaczona do skateparków”.

Skateparki.

Skatepark to park lub teren rekreacyjny z bezpiecznym środowiskiem pełnym betonowych i drewnianych ramp opracowanych specjalnie do jazdy na deskorolce, BMX, rolkach i hulajnodze. Razor Beast to jeden z najbardziej odpowiednich rodzajów hulajnóg dla dzieci do skateparku.

Hulajnogi, które nadają się do użytku w skateparkach, są lepiej zaprojektowane niż typowe hulajnogi. Dlatego wybór hulajnogi zależy w dużej mierze od tego, czy Twoje dziecko interesuje się skateparkami, czy nie.

Hulajnogi trikowe.

Hulajnogi wyczynowe, potocznie zwane hulajnogami trikowymi, są idealne do rekreacji na świeżym powietrzu. Posiadają metalowe rdzenie w kołach (typowe hulajnogi mają plastikowe).

Te hulajnogi nie ograniczają się tylko do skateparków, ale także do pokazów kaskaderskich na świeżym powietrzu. Trick-Scooter pozwala jeźdźcowi na wykonywanie szerokiej gamy trików na betonowych rampach i poza nimi. Hulajnogi tego typu są solidnie zbudowane i lekkie. „Albott Pro Scooters Trick Scooter” to przykład dobrej jakości hulajnogi wyczynowej.

Hulajnogi te służą do wykonywania następujących trików:

  • Podskakiwanie z obydwoma kołami w powietrzu.

  • Jazdy tyłem.

  • Frontwheeling – jazdy na tylnym kole hulajnogi wyczynowej.

Dlatego jeśli jesteś fanem akrobacji, hulajnogi wyczynowe powinny być Twoim wyborem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka

Przeczytaj również:
Jak jeździć na hulajnodze? Poradnik dla początkujących.
Jak nauczyć dziecko jazdy na rolkach? Poznaj proste metody!
BMX – Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Kompletny przewodnik.
Jak zachęcić dziecko do sportu? Najlepsze sporty dla dzieci.
Korzyści z jazdy na deskorolce dla dzieci.

Hulajnogi na ulicę.

Kiedy dzieci korzystają ze swojej hulajnogi na ulicach, powinny być bezpieczne i nie narażać na niebezpieczeństwo osób postronnych. Dzieci używają hulajnóg do zabawy zarówno w parkach, jak i na ulicach. W końcu hulajnoga jest nie tylko zabawką, ale także środkiem transportu.

Wybierając hulajnogę dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę, że będzie ono jeździć po chodnikach i niestabilnych powierzchniach i nie chcesz, aby spadło i zraniło siebie lub innych. Aby uzyskać większą stabilność, możesz kupić hulajnogę z większymi kołami, na przykład hulajnoga HUDORA 230 z dużymi kołami.

4-kołowce.

Jak sama nazwa wskazuje, ta hulajnoga ma cztery koła, które pomagają dziecku zachować równowagę podczas jazdy. Obsługuje tylko lekkie dzieci i jest idealnym wyborem dla przedszkolaków.

Jeśli Twoje dziecko niedawno nauczyło się chodzić, powinieneś wybrać dla niego czterokołową hulajnogę. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że hulajnoga musi być zgodna z przedziałem wiekowym dziecka.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze odpowiedniej hulajnogi dla dzieci jest znalezienie połączenia między bezpieczeństwem a zabawą. Czterokołowiec może to zapewnić.

3-kołowce.

Hulajnoga trójkołowa jest również uważana za bezpieczną dla dzieci. Z tego powodu wielu rodziców wybiera tę wyważoną przejażdżkę dla swoich maluchów. Rozpoczęcie od czterokołowca i łagodne przejście do trójkołowca to idealne rozwiązanie.

Na przykład trójkołowa hulajnoga dziecięca firmy Micro Kickboard to doskonały wybór dla dziecka. Istnieją następujące rodzaje trójkołowców, o których warto wiedzieć:

  • Deskorolki

Ze względu na ogromne podobieństwo do deskorolek, ta hulajnoga dla dzieci pozwala dziecku mieć większą kontrolę nad swoim ciałem. Kiedy dziecko balansując ciałem przechyla się, deska obróci się w tym samym kierunku.

  • Tridery

Oto kolejny typ hulajnogi, który jest przydatny do balansowania z pomocą obu stóp. Ta hulajnoga ma dwie odrębne platformy, na których możesz oprzeć stopy podczas jazdy. Dziecko może przechylać ciężar ciała na dowolnym pokładzie, aby swobodnie się poruszać.

  • Uchwyt siedziska i rodzica

Jeśli jesteś ostrożnym rodzicem (kto nie jest?), spodoba Ci się ten trójkołowiec z kontrolą rodzicielską – ma rączkę, którą możesz chwycić w razie potrzeby.

Ta hulajnoga dla dzieci ma również siedzisko, na którym maluch może usiąść, a Ty możesz nim kierować. Trójkołowiec z tymi funkcjami jest szczególnie przydatny podczas zakupów lub spacerów z dzieckiem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Części i jakość hulajnogi.

Zanim wybierzesz odpowiednią, bezpieczną hulajnogę dla swojego dziecka, ważne jest, aby poznać wszystkie części hulajnogi. Omówimy części i materiały, z których są wykonane, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup hulajnogi dla dziecka.

Kierownica

Bez wątpienia, kiedy Twoje dziecko jeździ na hulajnodze, jego samodzielny lot jest całkowicie zależny od kierownicy. Jeden zły ruch może spowodować wypadek, dlatego kierownica hulajnogi powinna mieć regulowaną wysokość, być wygodna i antypoślizgowa.

Ponieważ ten drążek jest głównym elementem sterującym hulajnogi Twojego dziecka, wybór odpowiedniej hulajnogi dla Twojego dziecka będzie w dużym stopniu polegał na kierownicy. Niemniej jednak powinieneś wziąć pod uwagę następujące drobne szczegóły, aby przeanalizować i porównać różne funkcje.

  • Z możliwością dostosowania wysokości

Powinieneś wybrać hulajnogę z opcją regulacji wysokości kierownicy z dwóch głównych powodów:

  1. Hulajnoga będzie używana przez ponad rok (dzieci szybko rosną we wczesnych latach dzieciństwa, a regulowana kierownica byłaby wygodna).

  1. Zwiększa bezpieczeństwo, jeśli kierownica jest regulowana do wysokości klatki piersiowej dziecka.

Idealna wysokość kierownicy hulajnogi to na wysokości klatki piersiowej. Jeśli jest ustawiona wyżej będzie utrudniała dziecku widzenie podczas poruszania się. Stanowi również niebezpieczeństwo, gdy jest ustawiona za nisko. Dlatego możliwość regulacji jest bardzo istotna przy zakupie hulajnogi dla dziecka.

  • Komfort kierowania

Ideą hulajnogi jest ułatwienie dzieciom transportu. Pomysł ten napędzany jest wygodą. Z tego powodu powinien posiadać wygodne nakładki po obu stronach rękojeści.

Kierownica wszystkich hulajnóg dziecięcych musi być antypoślizgowa. Powłoka antypoślizgowa przydaje się, gdy Twoje dziecko jedzie po nierównym terenie lub ze zwiększoną prędkością.

Pokład

Deck to platforma, na której możesz oprzeć stopy podczas jazdy na hulajnodze – specyfikacje decku zmieniają się z każdym nowym modelem. Dlatego najpierw należy zdefiniować sposób użytkowania hulajnogi. Jeśli potrzebujesz stabilnej jazdy, powinieneś wybrać opcję szerszego pokładu.

Omówimy różne specyfikacje podnóżków. Ponadto, jak wpłynie to na Twoją decyzję o wyborze hulajnogi dla Twojego dziecka.

  • Rozmiar pokładu

Szerokość pokładu nie powinna być zbyt mała, aby stał się niebezpieczny. Dlatego zawsze należy wybierać model hulajnogi z odpowiednio dobranym podnóżkiem.

  • Długość pokładu

Pokład o długości 40 cm można nazwać krótkim pokładem na stopy. Im większa długość tym hulajnoga jest bardziej elastyczna i zwrotna.

  • Komfort pokładu

Chociaż powierzchnia pokładu nie jest (w ogóle) gładka, komfort pokładu ma inne znaczenie. Na przykład, gdyby powierzchnia pokładu była gładka, jeździec nadal by się ślizgał. Dlatego przy wyborze hulajnogi z „naklejkami antypoślizgowymi” lub „gumowanymi wypustkami” należy wziąć pod uwagę odpowiedni komfort.

  • Waga pokładu

Jeśli ciężar pokładu jest zbyt duży, zwiększa ryzyko obrażeń w przypadku upadku dziecka.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Różne rodzaje hulajnóg dla dzieci.

Koła

Kiedy chcesz kupić hulajnogę dla swojego dziecka, musisz wziąć pod uwagę następujące trzy rzeczy:

  • Rozmiar koła

Wybór hulajnogi w dużej mierze zależy od rozmiaru kół i jest oparty na preferencjach dziecka. Na przykład proste drogi i nierówny teren wymagałyby różnych rozmiarów kół. Oto bardziej szczegółowy widok:

Równe powierzchnie – jeśli Twoje dziecko jeździ tylko po równych powierzchniach, wybierz hulajnogę z małymi kołami.

Doły i garby na drodze – bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę drobne przeszkody, na które napotka Twoje dziecko podczas jazdy na hulajnodze. Dlatego powinieneś wybrać hulajnogę z dużymi kołami.

Stabilność – jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dodatkową stabilność podczas jazdy na hulajnodze, wybierz szeroko rozstawione tylne koła.

Need for speed – jeśli Twoje dziecko planuje jeździć na hulajnodze z większą prędkością, wybierz koła, które są ustawione blisko siebie.

  • Jakość kół

Wybierając hulajnogę dla swojego dziecka, polegasz na wytrzymałości i trwałości koła. Z tego powodu jakość musi być niezawodna. Chociaż jakość kół jest kwestią techniczną, nie należy jej mylić z drogimi lub niedrogimi kołami.

Wskazówka dotycząca sprawdzania jakości felgi polega na spojrzeniu na datę produkcji. Aktualna data produkcji zapewni trwałość na dłuższy okres. Dlatego jakość koła powinna być wyznacznikiem zakupu hulajnogi.

  • Budowa koła

Tutaj omówimy różne typy jeźdźców i konstrukcję koła najlepiej dostosowaną do ich warunków:

Wolni jeźdźcy – jeśli zdecydujesz się na hulajnogę dla swojego dziecka i chcesz, aby dziecko jeździło na niej w wolniejszym tempie, plastikowe koła są dobrym rozwiązaniem, ponieważ te koła nie mają masywnej funkcji amortyzacji.

Starsze dzieci – kiedy Twoje dziecko dorasta, po drodze będą pewne wyboje – dosłownie. Koła gumowe lub poliuretanowe są przystosowane do pochłaniania niewielkich wstrząsów, co pozwala dziecku jechać z większą prędkością.

Tańsza opcja – koła gumowe mają niższe ceny w porównaniu do kół PU. Chociaż gumowe koła wymagają regularnego pompowania powietrza, mają znacznie niższą cenę. Jeśli masz ograniczony budżet, wybór tej tańszej opcji (bez uszczerbku na jakości) jest odpowiednią decyzją dla hulajnogi Twojego dziecka.

Plastikowe koła – jeśli zamierzasz kupić hulajnogę dla malucha, powinieneś wybierać tylko plastikowe koła. Hulajnogi dla bardzo małych dzieci powinny mieć gumowe lub poliuretanowe koła zamiast plastikowych.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka? Części i jakość hulajnogi.

Łożyska

Koła hulajnogi przejmują większość uderzeń na chodnikach i twardych płytkach. Jeśli chcesz, aby hulajnoga Twojego dziecka służyła przez co najmniej kilka lat, niezwykle ważne jest, aby łożyska były w jak najlepszym stanie.

Koło hulajnogi składa się z dwóch elementów, tj. dwóch łożysk i jednej przekładki. Jeśli jakość łożysk nie jest zadowalająca, powinieneś wybrać inny model hulajnogi.

Hamulce

Pamiętam jazdę na hulajnodze bez hamulców. To znaczy, kiedy chciałem się zatrzymać, musiałem mocno uderzyć butami o ziemię, żeby się zatrzymać. To było lata temu; obecnie hulajnogi wyposażone są w hamulec.

Dlatego przy wyborze hulajnogi dla dziecka należy kierować się jakością hamulców – uwierz mi, nie chcesz kupować kolejnej pary butów za każdym razem, gdy Twoje dziecko zaciągnie „ręczny hamulec”.

  • Obecność hamulców

Większość modeli jest wyposażona w hamulec – hamulec nożny lub hamulec ręczny. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka ważne jest, aby hamulce hulajnogi były i działały.

  • Hamulce nożne

Stopy są bardziej odpowiednie dla początkujących. Nie chcesz, żeby Twoje dziecko nagle zaciągnęło hamulec ręczny i się przewróciło. Dlatego, jeśli Twoje dziecko jest bardzo młode lub początkujące (nowe na arenie hulajnogi), wybierz hulajnogę z hamulcami nożnymi.

  • Hamulce ręczne

Gdy Twoje dziecko nauczy się jeździć na hulajnodze, wybierz hulajnogę z hamulcem ręcznym. Dla wyszkolonego użytkownika hulajnogi hamulec ręczny jest wygodniejszy niż hamulec nożny.

Inne części (opcjonalnie):

Podpórka

Kiedy Twoje dziecko ciągle się zatrzymuje, a hulajnoga spada, dobrym pomysłem jest wybranie hulajnogi z podpórką. Oszczędzi to karoserię i zawieszenie skutera.

Zawieszenie

Zawieszenie można dodać poprzez modyfikację lub też wbudować. Jeśli Twoje dziecko lubi wyboistą jazdę, lepiej zaopatrzyć się w dodatkowe zawieszenie.

Składanie

Gdy hulajnoga Twojego dziecka jest składana, zapewni wygodę podczas podróży lub przechowywania hulajnogi w domu. Nie musi mieć automatycznego przycisku składania. Hulajnogę można złożyć przez odkręcenie śruby bez ryzyka zgubienia małych części hulajnogi.

Materiał wykonania

Ponadto przy wyborze hulajnogi ważne jest, aby wiedzieć, jakiego materiału użyto i czy pasuje on do potrzeb Twojego dziecka. Materiały są niezbędne do ustabilizowania hulajnogi i uczynienia z niej niezawodnej dla dzieci. Chociaż plastik może być tańszy, Twój wybór nie powinien zależeć od czynnika ceny, ale od rzeczywistych potrzeb Twojego dziecka.

Wymieniliśmy różne materiały, które najlepiej pasują do różnych sytuacji:

  • Metalowy korpus

Jeśli Twoja hulajnoga jest wykonana z metalu, takiego jak stal, tytan lub aluminium, będzie trwała. Chociaż korpus będzie cięższy niż korpus z tworzywa sztucznego, nie zniszczy się tak szybko, jak plastikowy odpowiednik.

  • Wykonane z tworzywa sztucznego

Plastikowe ramy są zawsze lżejsze niż stalowe lub inne materiały. Dlatego wybór lekkiej hulajnogi zależy w dużej mierze od zakupu hulajnogi z plastikowym korpusem.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka - podsumowanie.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – podsumowanie.

  1. Rozmiar koła powinien być zgodny z wymaganą prędkością, a materiał koła (guma lub plastik) powinien być wybrany na podstawie współczynnika wieku.

  1. Kierownica powinna mieć możliwość regulacji, ze względu na bezpieczeństwo dziecka.

  1. Deck powinien być dopasowany do wagi dziecka. Nie powinien być zbyt ciężki, aby nie zwiększać ryzyka obrażeń.

  1. Hamulce nożne lub ręczne zależą od treningu Twojego dziecka. Pomoże to w płynniejszej jeździe, jeśli Twoje dziecko wie, jak używać hamulca ręcznego.

  1. Celem tego poradnika zakupowego, jak wybrać hulajnogę dla dziecka jest poznanie funkcji każdej części i ocena jej w oparciu o potrzeby Twojego dziecka.

  1. Tańsze produkty (nieznane marki) należy przeanalizować pod kątem wzorca jakości określonego w tym artykule.

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka – rozmiar kół i wiek użytkownika hulajnogi.

Istnieją trzy rozmiary hulajnóg (mały, średni, duży) i są one odpowiednie dla względnego wieku.

Mały:

  • Rozmiar koła od 100 mm do 125 mm.
  • Mała hulajnoga jest idealna dla młodszych dzieci poniżej piątego roku życia.

Średni:

  • Rozmiar koła od 145 mm do 180 mm.

  • Średni rozmiar to idealne dopasowanie bez ciężkiej wagi i wygodniejsze dla małego dziecka do jazdy. Najlepiej nadaje się dla małych dzieci w wieku 5-8 lat.

Duży:

  • Rozmiar koła od 200 mm do 205 mm.

  • Przednia opona może mieć nawet 230 mm. Jednak najbardziej nadaje się dla starszych dzieci (ponad 8 lat).

Podsumowując, należy wybrać hulajnogę odpowiednią do wieku dziecka, aby jazda była dla niego bezpieczna.

Jak hulajnoga dla 3-4 latka?

Kiedy Twoje dziecko jest bardzo małe (3-5 lat), powinieneś zdecydować się na trójkołowiec (szczegółowe omówienie trójkołowców na początku artykułu). Ponadto, jeśli Twoje dziecko nie umie jeździć na rowerze, najlepiej zacząć od hulajnogi trójkołowej.

Łatwo składana hulajnoga Globber Elite Prime, waga produktu około 4 kg. Dziecko może ważyć do 50-60 kg. Mała hulajnoga o wymiarach 125 mm to najlepszy zakup dla dzieci powyżej 3 roku życia za około 400-500 PLN.

Jaka hulajnoga dla 5-6 latka?

W wieku od pięciu do sześciu lat Twoje dzieci chcą po prostu kopnąć hulajnogę i jechać. Dlatego wybór dotyczący zakupu hulajnogi musi być dokładnie przemyślany.

W tym wieku Twoje dziecko może jeździć na jednośladach jak zawodowiec (a przynajmniej lubi tak myśleć). Nadal chcesz, aby hulajnoga była zabawą dla dziecka, ponieważ dzieci w tym przedziale wiekowym nie traktują hulajnogi zbyt poważnie.

Hulajnoga Micro Sprite to doskonała propozycja dla dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat. Możesz wybrać ekscytujące kolory w zależności od preferencji dziecka. Cena tej gładko ślizgającej się hulajnogi wynosi 500-600 PLN.

Jaka hulajnoga dla 7-9 latka?

Dla entuzjastów hulajnogi w wieku od siedmiu do dziewięciu lat wszystko, czego chcą, to robić triki i nabierać prędkości, pokazując znajomym swoje hulajnogi. RISE 110 ELITE SCOOTER to hulajnoga freestyle, która jest kompatybilna z przedziałem wiekowym dzieci w wieku 7-9 lat. To solidna jazda za 700-800 PLN.

Jaka hulajnoga dla 7-9 latka?

Jaka hulajnoga dla 10-12 latka?

Masz różne opcje dla dzieci 10+. Możesz zdecydować się na hulajnogę elektryczną na kółkach, hulajnogę terenową lub hulajnogę wyczynową. 
Hulajnoga elektryczna dla 12 latka – Xiaomi Mi Pro 2 Czarny (około 2700 PLN), osiąga prędkość do 20 km/h. Longway Metro to dobra hulajnoga freestyle za około 1000 PLN dla dzieci w wieku od dziesięciu do dwunastu lat.

Wybierając hulajnogę dla swoich 10-12-letnich dzieci, należy wziąć pod uwagę wysokość hulajnogi i możliwość regulowania kierownicy.

Sprzęt ochronny i bezpieczeństwo.

Zdecydowanie zalecamy, aby kask był niezbędnym elementem wyposażenia ochronnego, które dziecko musi nosić podczas jazdy na hulajnodze. W końcu bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

Jeśli chodzi o hulajnogę, wyposażenie ochronne dla Twojego dziecka jest niezbędne i powinno obejmować:

  • Kask.

  • Nakolanniki.

  • Ochraniacze na łokcie.

  • Rękawiczki na nadgarstek.

  • Buty zamknięte.

Dla bezpieczeństwa dziecka należy zapewnić następujące dwie rzeczy:

  • Ostrożnie zmontuj hulajnogę bez wystających śrub (przeczytanie instrukcji obsługi powinno pomóc).

  • Porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie (jak używać hamulców, balansować ciężarem ciała, zapinać kask, jak upadać itp.).

Pro-Tec Junior Classic Fit to doskonała opcja na odporny na uderzenia kask do hulajnogi Twojego dziecka. (około 300 PLN)

Rozsławiony przez profesjonalistów, takich jak Tony Hawk, kask Triple 8 w przedziale cenowym – 300 PLN. Kask jest dostępny w różnych rozmiarach i jest bardzo wygodny.

Inną dobrą marką kasków jest „Pro-Tec”. Ich matowy kask (cena około 300 PLN) to klasyczny, dobrej jakości kask, który zabezpieczy dziecięce głowy.

Hulajnoga dla dziecka – zalety.

  • Dziecko z niepełnosprawnościami, takimi jak autyzm i problemy z równowagą, może nauczyć się jeździć na hulajnodze lepiej niż na rowerze.

  • Nawet jeśli Ty lub Twoje dziecko nie wiecie, jak jeździć na rowerze, hulajnoga może być o wiele łatwiejsza dla Ciebie lub Twojego dziecka.

  • Jazda na hulajnodze to świetna zabawa na świeżym powietrzu dla każdego.

  • Jazda na hulajnodze spala więcej kalorii niż jazda na rowerze lub spacery, dzięki czemu Twoje dziecko (lub Ty) będziecie w dobrej formie.

  • Hulajnoga wspiera aktywny tryb życia – Twoje dziecko może manewrować hulajnogą w dowolnym momencie i dojeżdżać do szkoły lub przyjaciół.

  • Hulajnoga jest dużo tańsza w porównaniu do rowerów.

  • Hulajnoga może pomóc w bólu pleców, wspomaga również postawę.

  • Z hulajnogi czterokołowej może korzystać dziecko, które dopiero co nauczyło się chodzić.

  • Hulajnogi są również wykorzystywane do treningu siłowego przez młodych sportowców.

Kiedy już wybierzesz hulajnogę dla dziecka, zapraszamy Was na jazdę próbną do skateparku SKATE POINT w Gliwicach. Mamy tu wiele ciekawych opcji dla młodych zajawkowiczów i nie tylko! Serdecznie zapraszamy!

Ten post ma 8 komentarzy

Dodaj komentarz